TRANSKRYPCJA VIDEO
Dla tego filmu nie wygenerowano opisu.
poprawiły paznokcie, przestały mi pękać. U córki stosowałam preparat na biotynę, na kompleks taki z biotyna, na włosy bardzo jej pomógł. Przy infekcjach też różne te preparaty stosowałam i też nam to pomogło, z mojego doświadczenia działa. To jest dla zwierząt domowych. Jednak słyszałam, że jeśli chodzi o konie, to się bardzo o nie dbać. Przynajmniej widać, że nie dostają jakiejś chemii niepotrzebnej tych tabletków. Ale mi o coś innego zupełnie nie chodziło. Chodziło mi o ten napis, mieszanka paszowa uzupełniająca, że nie ma zbyt dużo chęci. Po prostu to prawdopodobnie mają zarejestrowane jako taki żywność, albo dodatek do żywności i omijają pewne rzeczy. Podkowa. Nazwa sklepu to jest podkowa. Podkowa w Lublinie, sklep podkowa w Lublinie. Sprzęt i suplementy. I głowa konia jako logo.
Także szczerze mówiąc, ja bardziej się boję tego, co naprawdę, jak zaczęłam czytać ulotki i skład tych kapsułek, tego wszystkiego, no to już wiele razy mówiłam o tym dwutlenku tytanu. Od ponad roku uznany za genotoksyczny, za szkodliwy, a jest w większości tabletek i w większości kapsułek. W większości, nie w połowie, w większości w aptekach. I co? No i pewnie tam żaden pan nie mieszał o paton, tylko pani w rękawiczkach z czepkiem na głowie i w okularach osonnych. To wszystko ułożyło. I to jest to, co ja mówię. W okularach osonnych to wszystko ładuje do tych kapsułek. Ale nie przeszkadza to, żeby tam ten dwutlenek tytanu i inne dwutlenki poddawać i potruć trochę ludzi. Ten dwutlenek tytanu ma być wycofany, ma być w zakaz stosowania go od sierpnia tego roku.
No właśnie, no i co? Ale do sierpnia można, tak? Ale jeszcze dłużej można, bo tam było napisane, że do sierpnia plus do wyczerpania zapasów, które tam jeszcze ma. Nie zanim będzie wycofany. To mnie to bardziej przeraża, tak? Można w laboratorium w sterylnych warunkach coś robić i szkodzić, a można łopatą mieszać i nie zaszkodzić. Ale wie pani, można łopatą mieszać, ale to też tak jest, że skąd pani wie, że tam dwutlenku tytanu też nie ma, tak? Jak to nie jest przebadane, tak? Jakby w laboratorium. I może tego dwutlenku tytanu jest nawet więcej, tak? W tych preparatach dla koni niż w takich tabletkach. Czy jeszcze innych dodatków? Czy ołowiu, czy kadmu, czy rtęci? No tego też nie wiemy, ponieważ nie jest przebadane.
Ale ta tabletka nie wygląda jakoś cudownie, a dwutlenek tytanu jest po to, żeby tylko w sumie wartość taką wizualną i estetyczną pokrawić. On nie ma jakiejś tam wartości żadnych, jeśli chodzi o leczniejsze wręcz mał szkodliwe, a ono ma być tylko po to, żeby poprawić to wizualnie. Tak, to jest o powlekanie. No dobra, a ja mam pytanie. Orientujecie się może, jak wygląda koszt takiego badania? I czy w ogóle mogą wykonać badanie osoby indywidualne takiego preparatu? Można to rozwiać, wątpliwość, wziąć sobie taką tabletkę, nie wiem, D3 MK7 i po prostu sprawdź tabletkę dla konia, co tam ma. Tak, można i to jest badanie rzędu 2,5 tysiąca w Sanepidzie, tak? Skład analityczny. O, to faktycznie dosyć spory koszt.
Ale jakby pogrzebać na ich stronie, to być może oni mają po prostu jakieś badania, którymi też się mogą, podpierają jako firma produkująca takie rzeczy. Takie badania, przepraszam się w tłumce, można też wykonać w różnego rodzaju instytucjach naukowego, albo też nawet na uniwersytetach po prostu zlecić takie badanie i też zostanie wykonane. Nie wiem czy prawda, jaki to jest koszt, ale poza Sanepidem można się też zwracać do instytucji naukowych czy uczelni, które są tutaj państwa pobliżu. To nie musi być tylko Sanepid. Może nawet na uczelniach, czy w instytutach będzie trochę taniej. Ale te rodzice też muszą podlegać jakimś kryterium. Także to. . . Nie no, jeśli się umieszczę na opakowaniu po prostu, że jest 100 mg tego, 10 mg tego, 50, 400 mikrogramów tego, no to to muszą mieć to sprawdzone.
Znaczy po to, żeby nie podlegać właśnie pod jakieś rygorystyczne przepisy, dlatego piszą, że to jest pasza, a nie suplemen dla ludzi. Dzięki temu mogą to sprzedawać bez kontroli. Tak? Może jest lubry, tak? Może tam szaleni myśli nic złego, po prostu sprzedają jako pasza, tak? Może być za dużo, może być za mało. Dlatego sprzedają jako pasza. Chciałam jeszcze jedną ciekawostkę powiedzieć, że ta podkowa, jak sprzedaje na Allegro, to tam wyraźnie jest napisane, że na przykład dla kobiet, które tam takie dawki mają wziąć, tej witaminy 1,3 i tam wiwa informacji o tym, że to jest dla koni, tylko normalnie dla ludzi.
Na Allegro, jak wejdą Państwo w produkty podkowe, nie patrzcie, w którym sklepie to działa, normalnie jest napisane tak, że to jest normalnie dla ludzi, chociaż wiadomo, że produkt jest dla koni, ale jest wpisane na Allegro przy sprzedaży, że tam dla kobiet, nawet chyba dla kobiet chciało, że coś tam było pamiętany. Więc opisie oczywiście produktu na Allegro. Znaczy, tak, a poza tym te konie to też są takim papierkiem maknusowym, bo to są podobno bardzo wrażliwe zwierzęta tak i no te produkty mają pomóc im w zdrowiu i wyglądzie tych koni, więc jeżeli by to nie działało, to by nie działało, tak, to właściciele tych koni by od razu to widzieli, prawda? To po prostu samo się weryfikuje, tak mi się wydaje. Czuję, warto byłoby gdzieś tam na tej uczelni jakiejś spróbować spadać taką tabletkę, jak to by problem się rozwiało, żarty.
Albo zaryzykować i wypróbować na sobie. Tak, no bo ktoś ma na przykład za mało żelaza, tak? No to jest preparat z żelazem, można. . . Ja witaminę D3 stosuję, dlatego że wiele osób mi już o tym mówiło i jeszcze zanim zaczęłam ją stosować, to rok wcześniej się wahałam, bo zanim zaczęłam, to mi taki trener personalny, który oczywiście tam dosyć się znaleźł i mówię, że wszystkim swoim klientkom poleca witaminę D3 właśnie spotkową i dziwi mi się, że ja jeszcze nie stosuję spotkową, tylko jakieś inne w ogóle stosuję z tymi właśnie substancjami już nie szkodnimi. I powiedział, że te są najczystsze. No i potem jeszcze znowu. I te też trenerze personalne, z których tam to konsultowałam, też tą sytuację znali, też polecali, więc jakby długo się wahałam zanim zastosowałam na sobie.
No, potem stosowałam na sobie, potem wszedł COVID i naprawdę bardzo łagodnie go przeszłam, nie wiem czy przez to, czy w ogóle, ale generalnie. No to witam mnie D3, uzupełniłam odpowiednio i właśnie spotkowałam. No na przykład warto sobie przejrzeć listę tych rzeczy, tam mają między 50 a 60 rzeczy dla tych zwierząt domowych. No to ja jestem po prostu w szoku, jakie rzeczy, naprawdę. Pewnie, no, tak samo można w firmie Solgar czy gdzieś tam znaleźć 5 razy droższe te rzeczy. A ja chcę tutaj 3 plus 2 tutaj na przykład wybrać, bo tam są takie dość duże dawki. Mk7 ta witamina jest 200 mg. To nie wiem, czy to jest właśnie dawka dla konia, czy człowiek może taką dawkę też zrobić.
Te witaminy można po pierwsze przepołowić sobie, bo one mają taką połóweczkę, czyli można je dzielić. Ja kupowałam 10 tysięcy, na początku sobie dzieliłam na pół, ale potem znalazłam nawet i 5 tysięcy, bo to bardziej do ludzi dostosowali, bo to oczywiście, tak sobie to może być większe dawki, ale żeby dostosować to do ludzi, bo ludzie zaczęli to kupować, więc mają nawet 5 tysięcy. Jak ktoś chce, to może sobie na pół dzielić, ale uważam, że 5 tysięcy to jest taka normalna dawka, jak się to uzupełnił na początku, a potem można sobie to dawać już w mniejszą amia. Ale ta witamina K2, czy K2, czy tam, bo wiem, czy tak, znaczy MK7, tej witaminie K2, MK7, to jest 20 miligramów przy tych 5 tysiącach właśnie. To potem chyba trzeba właśnie. . .
Tu jest napisane pod spodem, że ta jedna, bo ja mam właśnie w ręku, witamina D3, 5 tysięcy plus 200 mikrogramów tej K2. To jedna tabletka jest na 40 do 80 kilogramów ciała. Szanowni Państwo, ale czy przed implementowaniem witaminy czy nie sprawdzają Państwo najpierw poziom metabolitu 25 ohabni z wykwit? Tak, sprawdzamy, sprawdzamy. A to wtedy można dostosować, prawda? A postawić tutaj w wyniku, można dostosować później suplementowanie odpowiednio witaminy. Ja miałam lekko poniżej normy, na granicy normy poniżej normy i teraz mam 80 i taki poziom powinien być właśnie w swojej prawie autoimmunologicznej. Dobrze. Dobrze, Szanowni Państwo, wracając do wykładu. Teraz chciałabym Państwu przedstawić informacje dotyczące projektów graficznych na opakowaniach zewnętrznych. Przede wszystkim takie projekty graficzne nie powinny zawierać wizerunków zabawek, tabliczek czekolady i różnego rodzaju produktów spożywczych, ponieważ mogłoby to spowodować, że taki lek zostanie nieprawidłowo potraktowany przez użytkownika, właśnie na przykład jako środek spożywczy.
I również takie symbole, takie projekty graficzne nie służą w pomocy sprawie. Rysunek, który odwiecie dla sma produktu, na przykład oboców, może być umieszczony tylko i wyłącznie, jeśli składnik danego produktu warunkujący jego smak ma pochodzenie naturalne. Również taki rysunek może być umieszczony, jeżeli nie stanowi on głównego elementu graficznego opakowania i jeżeli nie powoduje zmniejszenia czcionki w tekście oznakowania. I nie ma on sobie tak naprawdę reklamy. Jeżeli chodzi o oznakowanie w antropocje czy też w systemie Braille'a, tutaj w celu ochrony interesów pacjentów, którzy są niewidomi lub niedowidzący, zgodnie z prawem farmaceutycznym nasz produkt leczniczego umieszcza się właśnie w systemie Afabecji Braille'a na jego opakowaniu zewnętrznym. Jeżeli taki lek nie ma na opakowaniu zewnętrznym, a jeśli produkt nie ma takiego opakowania, to na opakowaniu bezpośrednim, czyli na listrze, umieszcza się trzy kategorie informacji dla osób niewidomych. Nasz produkt leczniczego, jego moc, wtedy kiedy produkt jest możliwy to znaczy darzy w kilku dawkach i jego postać farmaceutyczna.
Też jeśli możliwy jest zakup kilku postaci takiego leku. Także to są takie trzy podstawowe informacje, które powinny być zamieszczone dla osób niewidomych. Umieszczenie takich informacji jest konieczne na opakowaniu bezpośrednim, ale tylko wtedy, kiedy lek nie ma opakowania zewnętrznego. W przypadku, gdy opakowaniem zewnętrznym jest budelka o dużej objętości, na etykiecie można umieścić nazwie systemie Braille'a, a takie oznakowanie musi zostać poddane kontroli i jakościowej n-serii. To jest konieczne. Teraz kilka słów oznakowania bezpośrednim. Tu jest bardzo małą informację. Tutaj oznakowanie opakowania bezpośrednie, bo tutaj szczero przypomnienia, zgodnie z tą informacją jest to takie opakowanie, które ma bezpośredni kontakt z produktem i na wóz, że umieszcza się co najmniej następujące informacje. Nazwę produktu, nazwę odmiotu odpowiedzialnego, jego termin ważności i numer serii. Tutaj już ostatnia część układu dotyczy ulotek i wszystkich informacji, które powinny byśmy zamieszczone.
Ulotka z definicji jest to informacja, która jest przeznaczona dla użytkownika i zatwierdzona w procesie dopuszczania do obrotu, sporządzona w formie odrębnego druku i dołączona do produktu leśniczego. To myślę, że jest sprawa jasna. Ulotka powinna być dołączona do opakowania każdego produktu leśniczego, lecz tutaj są pewne wyjątki. Tutaj wyjątkiem takim jest sytuacja, gdy wszystkie niezbędne elementy i treść przewidziana do danego leku, a właściwie w jego ulotce, są zawarte na opakowaniu zewnętrznym lub bezpośrednim. Także to wtedy ulotka nie jest wymagana. Nie ma obowiązku zapewniania ulotki napisanej w systemie Braille'a. Tres ulotki jest udostępniana w formie właściwej dla osób niewidzących, słabowidzących na żądanie pacjenta. Wtedy ona powinna być udostępniona, lub ulotka powinna być udostępniona w powiększonym wymiarze dla osób słabowidzących, ale dla niewidomych może obiec to też nagranie audio tekstu mówionego. W ulotce przede wszystkim należy umieszczać informacje, które są zgodne z charakterystyką produktu leśniczego.
Informacje te powinny być napisane w sposób zrozumiałe dla pacjenta. Jeżeli konieczne jest użycie pewnych terminów naukowych lub specjalistycznych, powinno być podane również ich wyjaśnienie. Ogólną zasadą jest zasada, że tutaj u ulotki sporządza się oznakowania w języku polskim. Domuszane jest jednak równoczesne podanie informacji w innych językach urządowych państw Unii Europejskiej lub państw członkowskich europolityjskich o porozumienie o wolnym handlu. I warunkiem zastosowania odrębnych wersji językowych u ulotki jest zachowanie zgodności treści w innym języku z treścią podaną w języku polskim. I tutaj przede wszystkim należy posługiwać się z terminologią z aktualnego, ujednoliconego już wcześniej wspomnianego nasewnictwa farmakopei polskiej oraz listy terminologii standardowej farmakopei europejskiej. I tutaj czasami, kiedy te terminy będą zbyt skomplikowane, może być konieczne wyjaśnienie niektórych terminów tak, by pacjent był w stanie w ogóle zrozumieć. Generalnie tutaj kilka razy pojawiał się termin charakterystyka produktu leczniczego.
Otóż charakterystyka produktu leczniczego zawiera niesmenne informacje, które są potrzebne pracownikom służby zdrowia w celu poinformowania pacjentów o korzyściach, ale też o zagrożeniach, które są związane ze stosowaniem danego leku. Ponadto charakterystyka produktu leczniczego to jest taki dokument, który zawiera szczegółowe przedmiotu przez część stosowania wraz z odpowiednimi ostrzeżeniami na temat tego, co należy robić i czego unikać w trakcie przyjmowania danego produktu leczniczego. I charakterystyka produktów leczniczych, charakterystyki produktów leczniczych są na bieżąco aktualizowane ze uwzględnieniem informacji na temat działań niepożądanych, bezpieczeństwa oraz bilansów korzyści i ryzyka stosowania danego leku. Także to jest dokument, który przedstawia nam wszystkie podstawowe informacje na temat samego leku i jak również tego, jak należy postępować w trakcie jego przyjmowania. I jest to dokument, który jest cały czas aktualizowany zgodnie z nowymi informacjami na przykład na temat działań niepożądanych. Młodka składa się z kilku części. Myślę, że te wszystkie części są doskonale znane, ale należy je przypomnieć.
Przede wszystkim Młodka mówi nam o tym, czym jest dany lek i jakim celu się go stosuje. Ponadto informuje nas o tym, co podaje nam wszystkie informacje, które należy wiedzieć przed przyjęciem lub zastosowaniem danego leku. Czyli tutaj wszystkie informacje, zapisania, interakcje z żywnością lub też innymi lekami i środki ostrożności, jakie należy zachowywać w trakcie przyjmowania danego leku. Młodka informuje nas o tym, jak przyjmować dany lek, jakie są możliwe działania niepożądane, jak go przechowywać i o tym, jaka jest zawartość opakowania i wszystkie inne informacje, np. producent i podmiot odpowiedzialny za dany lek. Tak jak już zostało wcześniej wspomniane, ulotkę do każdego leku należy sporządzić zgodnie z charakterystyką danego produktu leśniczego i umieszcza się informacje w ściśle określonej kolejności. Pierwsza informacja to jest informacja, która umożliwi nam identyfikację produktu leśniczego.
Kolejna to wskazania do stosowania, a w przypadku tradycyjnego produktu leśnienego, dodatkowo informacje, że produkt jest tradycyjnym produktem leśniczym roślinnym, do stosowania w pokreślonych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Tak, także tutaj jest wskazanie na długotrwałe przyjmowanie danego leku. Kolejna informacja, która musi być zamieszczona w ulotce, to jest informacja niezbędna przed przyjęciem danego leku, czyli przeciwskazania i odpowiednie środki ostrożności, które są związane ze stosowaniem danego leku, a w przypadku tradycyjnego leśniczego produktu roślinnego powinna być zamieszczona informacja, że użytkownik czy też pacjent powinny skonsultować się z lekarzem, jeżeli objawy nie ustępują w trakcie przyjmowania leku, lub występują działania niepożądane, różne, nawet te niewymienione w ulotce. Poza to, jeżeli chodzi tutaj o inne ostrzeżenia, to powinny być podane interakcje z innymi produktami leśniczymi oraz wszystkie możliwe inne interakcje, np. z alkoholem czy żywnością. Te interakcje przede wszystkim ze względu na to, że mogą one zaburzać przyjmowanego produktu leśniczego.
Ponadto powinna ulotka zawierać ostrzeżenia specjalne, czyli to są ostrzeżenia, które dotyczą np. dzieci, kobiet w ciąży, czy też kobiet karmiących piersią, jak również pacjentów z podeszłym wieku czy też pacjentów z określonymi stworzeniami, jak np. niewydolność wątrogo czy nerek, jeśli jest to konieczne. Także to jest szczególna grupa pacjentów, na którą powinny. . . grupy pacjentów, na które powinny być specjalne, dla których powinny być przedstawione w ulotce specjalne informacje. Powinny być informacje o wpływie na zgodność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Kolejne informacje, które zawiera ulotka, to są informacje, które są niezbędne do prawidłowego stosowania danego preparatu, czyli dawkowanie, sposób stosowania i droga podania, częstotność stosowania z określeniem pory dnia, jeśli to konieczne, czas trwania uczenia, jeśli tutaj są ściśle określone ramy czasowe, objawy i postępowanie w przypadku przedawkowania. Tutaj pacjent musi wiedzieć, co robić w przypadku, gdy dany lek przedawkuje lub pominie z kolei przyjęcie zdawek.
Tak, kilka razy wymienione są te same czynniki, ale generalnie tutaj chodzi o to, by informacje były. . . informacje dotyczyły wszystkich niezbędnych czynności w trakcie przyjmowania daneku produktu leśniczego. Jak przedawkujemy, jeżeli pominiemy dawkę i czas trwania. Dobrze. Kolejna z informacji, która powinna być powinna być głośna, jeżeli jest to pominiczne, to powinno być podane ryzyko wystąpienia zespołu zostawienia i zalecenie zasięgnięcia porady lekarza lub farmaceuty w celu uzyskania wyjaśnień co dostosowania danego produktu leśniczego. Kolejna grupa informacji to jest opis wszelkich działań niepożądanych, które mogą wystąpić w wyniku zastosowania danego produktu leśniczego oraz jeżeli to pominiczne opis postępowania jak należy opis postępowania, gdyby o tych działań niepożądanych dojdzie. Odniesienie do terminu ważności podanego na opakowaniu wraz z następującymi informacjami. Powinno być dostrzeżenie o zakazie zastosowania danego produktu leśniczego po upływie terminu ważności. Powinien być podany opis szczegółowych warunków przechowywania danego leku, jeśli takie są konieczne.
Ponadto, jeżeli jest to konieczne, to powinien znajdować się opis zmian, które świadczą o powożrzeniu jakości produktu leczniczego, tak żeby pacjent był w stanie sam to zaopcięgować. I powinien być podany skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych zastosowania danego. Ponadto, pacjent powinien być poinformowany o nazwie i adresie podmiotu, który jest odpowiedzialny przedany lek i o nazwie i adresie wytwórcy lub importera, u którego następuje zwolnienie serii. Jeżeli chodzi o nazwy, to tutaj nazwy produktu leczniczego w innych państwach członkowskich w Unii Europejskiej, jeżeli produkt został dopuszczony do obrotów w procedurze europejskiej. Czyli jeżeli tutaj mamy na terenie Unii Europejskiej produkt został wyprodukowany, to podaje się także nazwę produktu leczniczego w innych państwach członkowskich, jeżeli te nazwy się różnią. I powinna być też podana data zatwierdzenia tekstu uroczy.
I tutaj warto też podkreślić to, że w uroce, która jest dołączana do obakowania, zamieszcza się informacje skierowaną do pacjentów, ich przedstawicieli ustawowych lub opiekunów faktycznych, doczy z szamką możliwości zgłaszania pojedynczych przypadków działań niepożądanych. Tak, że tutaj jest to warto zapamiętania, że tutaj istnieje taka możliwość zgłaszania w pojedynczych przypadków działania pożądanych i wszystkie te informacje w urodce powinny być zawarte. Jeszcze istnieje kilka aspektów, które dotyczą sposobu sporządzania urodki. Urodka nie może być sporządzana według własnego uznania, lecz są ściśle określone reguły dotyczące na przykład rozmiaru i rodzaju czczonków. Generalnie przyjmuje się, że informacje, które są zamieszczone w ulotkach chlepów gotowych drukuje się czczonką wielkości znajmniej 8 punktów z dostępem między wierzchami wynoszącą znajmniej 3 mm. Należy unikać pisania słów wielkimi literami i rodzaj czczonki musi być oczywiście łatwo odczytelny. Także to są takie podstawowe reguły dotyczące rozmiaru i rodzaju czczonków, która jest ulotka. Są też regulacje dotyczące koloru druku.
Otóż litery należy drukować w takim kolorze, aby oczywiście wyraźnie odróżniały się od tła. Na główki można wyróżniać drukując się w kolorze innym niż pozostały tec i w kolorze czerwonym sugeruje się, aby drukować tylko naprawdę bardzo ważne ostrzeżenia. Nawet są ściśle dotyczące zasady papieru, na którym jest drukowana ulotka. Otóż do długich ulotek sugeruje się wykorzystanie formatu A4 lub A5 i nie należy stosować papieru o gramaturze mniejszej niż 40 gramów na metr kwadratowy. Na główki i pod tytułę w ulotce należy wyróżniać. Można uniknąć powtarzania informacji po sprowadzaniu odnośników do innych części ulotki, tak by nie pobierać treści. Należy używać strony czynnej, formy wezmosołowej. Jeżeli jest to możliwe, to należy unikać długich zdań, czyli zdań, by nie przekraczały 20 słów. Zaleca się, aby wiersz było nie więcej niż 70 litr i należy unikać zdań potrzebnie złożone. Jeżeli podaje się wyliczenia, to należy je oddzielać w poszczególne punkty.
Można używać kropek, przecinków, kresek, a także znaków specjalnych, jak np. duża, czarna kropka. Grupa wyróżniających pozycji zamieszcza się po dwóch kropku i kończy kropką. W wyliczeniach należy używać jak najmniejszej liczby słów i nie więcej niż jednego zdania. Na liście wyliczenia należy zamieniać więcej niż dziewięć elementów pojedynczych lub nie więcej niż pięć elementów złożonych. Należy unikać zkrótów. Nazwę produktu leczniczego można zastępować zainkiem on tak długo, jeżeli z kontekstu zdania jasno wynika, że to chodzi o dany produkt leczniczy. Wszędzie, gdzie to jest możliwe, należy wyjaśnić powody poszczególnych zaleceń. Jednak zalecenie należy podawać zwykle na początku. Co znaczy np. pacjenci z astą powinni stosować produkt leczniczy xt ostrożnie, gdyż może on spowodować nawet luźność. Najpierw trzeba podawać zalecenie. Należy unikać w nią zasadnie mnogo używania wielkich liter, ponieważ zmniejsza to czytelność pozostałych informacji.
I tutaj, tak jak zostało wcześniej wspomniane, wielkie litery tylko wtedy, kiedy chcemy coś wyróżnić czy też podkreślić. I tak, proszę Państwa, wyglądają zagadnienia związane z oznakowaniem opakowań produktów leczniczych. Czy z tej ostatniej części ktoś z Państwa chciałby coś dodać, coś nam powtórzyć, coś jest może niejasne, czy warte powtórzenia. Tutaj są po prostu ściśle określone regulacje prawne dotyczące zarówno opakowań, jak i ulotek, także jest to wszystko naprawdę bardzo teoretyczne i na podstawie regulacji prawnej. Także tak to z tej strony wygląda i myślę, że raczej to jest wszystko jasne. Tutaj zagadnień jest bardzo dużo, bardzo takich szczegółów, ale jestem przekonana, że jeżeli ktoś z Państwa będzie potrzebował którejś z tych informacji, na przykład, albo żeby sobie przypomnieć, czy zaprakić, to albo włączy moją prezentację, albo albo po prostu się nie do odpowiednich rozporządzeń.
Teraz Państwu umieszczę tę prezentację na Finsa i jeżeli wszystko jest jasne, to może zaproszę Państwa na przerwę, a po przerwie podam Państwu zagadnienia na egzamin lub przedyskutujemy zagadnienia jeszcze, które Państwa interesują. Także zapraszam na przerwę w godzinę 13. 15, a po przerwie zagadnienia na egzamin i ewentualnie na dyskusję. .