TRANSKRYPCJA VIDEO
Dla tego filmu nie wygenerowano opisu.
W dzisiejszym odcinku zaprezentuję wam portfel sprzętowy Kiston Pro, jego unboxing oraz konfigurację. Zapraszam na intro. No i zaczynamy. ITTech testuje w dzisiejszym odcinku. Kolejny raz poruszam kwestię bezpieczeństwa. Kiedy testowałem tutaj klucz sprzętowy w ostatnim takim teście, gdzie zajmowałem się bezpieczeństwem logowania do giełd, testowałem klucz sprzętowy U2F-UBK. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego materiału to linkuję wam go w prawym górnym rogu. Zachęcam do obejrzenia. Jeżeli chcecie podnieść swoje bezpieczeństwo to na pewno warto się takie klucze zaopatrzeć. O tym więcej będzie w tamtym materiale. Tutaj chciałem wam zaprezentować generalnie co to jest za portfel. Zrobiłem unboxing tego portfela. Zrobimy sobie wstępną konfigurację. Pokażę wam w jaki sposób go można używać. Wskażemy sobie jego plusy, minusy.
Myślę, że to będzie ciekawy materiał. Na samym początku, mały disclaimer, portfel otrzymałem na testy bezpośrednio od producenta. Materiał jest zaznaczony jako sponsorowany, ponieważ w polskim prawie walk-in tak wymaga, żeby jeżeli ktoś otrzymał porządzenie albo cokolwiek takiego na testy. Dlatego tego oznaczam. Zaznaczam, że materiał nie jest sponsorowany w tym sensie, że nie otrzymałem wynagrodzenia za ten materiał. Jest to moja subiektywna opinia całkowicie niezależna na temat tego portfela sprzętowego. A teraz przechodzimy do unboxingu. Zobaczmy co my tutaj mamy w takim razie. Spójrzmy sobie jak to wygląda. Tutaj po otwarciu pudełeczka mamy taki oto śrubokręcik. Zobaczcie. No i co tutaj jeszcze mamy? Jest nasz tablet Kiston. Spróbujemy to wyciągnąć. Zobaczymy dalej jak to wygląda.
Na 24 słowa w sumie także. A teraz tylko sobie zobaczyliśmy zawartość tego opakowania pięknego. Śrubokręcik można schować. Ok, to bierzmy się zaraz pakowaniu naszego portfela. Mamy super narzędzie. Nożyk do tapet. No i delikatnie sobie spróbujemy to otworzyć. Z nich jest zaplombowane. Są plomby takie z napisem Kiston. Także możemy sobie zobaczyć czy było to kiedykolwiek otwierane. No i sprawdzimy sobie w tym pierwszym nie zaplomowanym pudełeczku. To podejrzewam, że będą jakieś dokumenty, papiery, takie rzeczy prawdopodobnie. No jakaś papierologia. Kabelek USB. Tutaj zwykłe USB, a z drugiej strony mamy złącze USB-C. No i tutaj mamy baterie. Są te kabele rozpakowane. No i oczywiście tę baterię dam sobie za chwileczkę do ładowania. Raczej podejrzewam, że będzie ona pusta.
Sprawdzimy jeszcze długość tego kabla. No taki mniej więcej na jeden metr mniej więcej ten kabelek. Dobra, na to pierwszą część mamy słuchajcie rozpakowaną. To sobie to chowamy i odkładamy. Bateria nam się w tym czasie ładuje. No i przechodzimy do portfela prawdopodobnie. Zobaczymy sobie jak to wygląda. Natnijmy sobie te plomby. No i mamy tutaj mamy krótką instrukcję. Znowu mamy kolejny kupon też 5 procentowe do wykorzystania. Także to sobie też odłożymy na bok. Też karteczka. No i mamy. Podpisuj to co widzisz. Tak bym to przetłumaczył na język polski. Zobaczymy sobie jak wygląda to urządzonko. No nie jest jakoś specjalnie lekki, tylko że on nie ma baterii teraz w tym momencie.
No i tutaj mamy tak czytnik linii papilarnych w tym miejscu. Aparat do skanowania kodów QR. No i tutaj mamy wejście na kartę SD, której nie ma w zestawie. To jest bardzo ważne. Trzeba tę kartę sobie osobno dokupić. No i tutaj mamy taki fajny napis Kisten Pro. Upewniam wam, że fajny taki grafitowy kolor. Także bardzo fajny. Dosyć taki pierwsze wrażenie dosyć solidne. Zaraz zobaczymy tutaj jest możliwość odpięcia baterii. No i to jest to jest właśnie ten dock na 4 baterie. Co jest fajne to jest magnetyczne. Zobaczcie. Także nie trzeba tutaj wpasować, tylko robicie sobie tak. No i generalnie to się dopasowuje. Także podładuje sobie baterie.
Z tego co widziałem na stronie to musi być około 70 procent. No i będziemy zaraz odpalać oczywiście tą konfigurację. Tutaj sobie zobaczymy jeszcze zawartość pudełeczka do końca. Tutaj jakaś naklejka z numerem seryjnym. I tutaj mamy te karteczki na CD. Trzy sztuki. Także to sobie możemy jak ktoś by chciał wypisać. Oczywiście mamy tego tego tego tableta tak zwanego. No i zobaczcie tutaj żeby wystartować. Cased. one Slash na start. No i tutaj tak jak mówię mamy opis. Przycisków, guzików. Tu już to już generalnie widzieliście jak to wygląda. No i oczywiście tutaj jest ostrzeżenie żeby przeczytać instrukcje zanim cokolwiek zrobimy. Także zaczniemy sobie od wizyty na stronie internetowej i zobaczymy sobie jak dalej postępować z tym portfelikiem.
Także z unboxing to byłoby tyle. Urządzonko pierwsze wyrażenie zrobiło naprawdę fajne. Także zobaczymy jak będzie się sprawowało dalej. Dobra słuchajcie mamy baterię już naładowaną. Mamy tutaj taki zestawik czyli ten portfel. Tutaj jest ta bateria. No i karta pamięci micro SD. Także spróbujemy sobie to zmontować. Karta mamy w środku. No i bateria. Tak jak wiecie robimy. Robimy że tak powiem cyk. Przycisk włączania mamy tutaj u samej góry. Także nacisniemy sobie go. Zerwiemy sobie oczywiście folijkę. No i tak się prezentuje ten portfelik sprzętowy. Ok tutaj mamy do wyboru jak widzicie język. Tutaj mamy podane jaki jest serial number. Wersja firmware'u. No i system jaki jest. Tutaj jest wersja 1. 0. 1. Także mamy domyślnie język agerski.
Klikamy sobie dalej. No i przekierowuje nas tutaj jak widzicie na stronę Keystone. Łamany na start. Także przejdziemy sobie. Unboxing już mamy za sobą. No i przy pierwszym uruchomieniu tutaj jak widzicie pojawia się ekran startowy. Następnie tutaj mamy informacje o firmware'ze. O systemie i tak dalej. Także klikamy sobie next. Potwierdzamy dalej. Przechodzimy na. Klikamy na skan QR Code. Pokazuje się oczywiście QR Code. Wchodzimy sobie też żeby zautentyfikować jakby zautoryzować nasze urządzenie. Sprawdzamy na stronie producenta czy oczywiście ona jest oryginalna. Następnie z ekranu skanujemy ten kod QR. Daj mała uwaga ten kod QR dosyć długo trzeba było skanować. Ja chyba trzymałem około 45 sekund. On jest taki generalnie żywy jakby.
Więc tutaj trzeba cierpliwie dosyć dosyć go zaskanować. No i potem przepisujemy ten kod który tutaj się pojawił bezpośrednio na urządzeniu na portfelu. Pojawia się ten kod w tym miejscu. No i wpisujecie go tam na stronie. I następnie należy zatwierdzić kliknąć verify. No i potwierdzenie dostajecie że taki portfel został zweryfikowany. Twoje urządzenie jest bezpieczne czyli producent jakby zapewnia was że jest to oryginalny portfel. No i następnym krokiem jakby jeżeli już potwierdzimy sobie i zweryfikujemy tutaj online sobie przez stronę ten portfel. Oczywiście go nie podłączacie w żaden sposób. Także tylko widzicie to jest za pomocą kodu QR więc całkowicie jest to offline. Musimy ustawić sobie hasło do naszego portfela. Jest to minimum 10 znaków.
No i przynajmniej musi zawierać jedną dużą literę i znak specjalny oraz cyfrę. Także warto sobie ustawić jakieś dosyć silne hasło. No i oczywiście ważne żeby go nie zapomnieć. Chciałem wam pokazać jeszcze procedurę upgrade firmeru. Tutaj ja sobie wybrałem oczywiście firmuera tak zwany multi coin. No gdyż nie chcę tylko mieć tutaj możliwości przelewania bitcoina tylko też innych kryptowalut. Jak wspomniałem na początku tutaj jest możliwość do ponad 5500 kryptowalut obsługuje ten portfel. Ciągle dodawane są nowe. Na pewno to jest fajna rzecz że ciągle się rozwijają. No i tutaj klikamy sobie multi coin firmer. Pobiera nam się plik i teraz uwaga co jest bardzo ważne. Ten plik z reguły pobiera się o jakieś tam nazwie m coś.
Ja omyłkowo słuchajcie kopiowałem jakby ten cały zip na kartę SD i nie wykrywało mi go. Zmęczyłem się z tym kilka razy. Wewnątrz tego folderu z tą nazwą tam m ileś trzeba się wklikać. Tam są dwa foldery. Jeden jest dla Mac OS a drugi jest po prostu folder o nazwie update. zip. Jego nie rozpakowujecie bo wyciągacie go na tą kartę SD. Będziecie potrzebować generalnie komputer albo jakiś czytnik pod komputer żeby kartę sobie wsadzić i sformatować. To jest ważne. Musi być kartę SD sformatowana w pad 32. To podstawowe formatowanie. Wtedy ten folder o nazwie update. zip przerzucacie sobie do głównego katalogu na kartę SD.
Jak już sobie to przerzuciliście na kartę no to w tym momencie wkładamy do portfela tą kartę. Wchodzimy sobie w zakładkę i klikamy sobie update now na portfel. Tutaj jak widzicie powinno nam to wykryć. I w tym momencie jest napisane że nowa wersja tam m46 jest na przykład dostępna. Teraz jest już tam wersja m92. Klikacie update now potwierdzacie sobie hasłem które ustaliliście. No i czekacie tutaj do momentu aż firmware się zupdejtuje. Trwało to kilka minut nie wiem około 5 minut. Co ważne żebyście mogli przeprowadzić ten update firmware. Bateria musi być naładowana minimum w 70 procentach. Bez tego was nie przepuści.
No i teraz w dalszej części chciałem wam pokazać w jaki sposób w jaki sposób można sobie tutaj stworzyć portfel. Można oczywiście stworzyć można importować. Ja tutaj wam pokażę jak możecie stworzyć od zera czyli klikamy sobie create wallet. Wpisujemy sobie oczywiście hasło do portfela które ustaliliśmy. Tworzymy sobie tutaj fazę odzyskiwania. Ja na tym tablecie tutaj oczywiście sobie zapiszę swoje słowa kluczowe. Ten tak zwany kiston tablet ciężki. Generalnie ognieodporny wodo odporny i tak dalej. Więc ja sobie na tym zapiszę. No wam polecam zapisanie w kilku miejscach i schowanie. Że generalnie w bezpiecznym miejscu. No tutaj czytamy sobie oczywiście te ostrzeżenie. Potwierdzamy tutaj że jesteśmy sami. Że nikt generalnie nie patrzy na nasze sedy.
No bo jakby ktoś dorwał wasze sedy. No to oczywiście stracilibyście wszystkie swoje kryptowaluty. Także pamiętajcie. Nigdy żaden producent żadnego portfela nie ma prawa was prosić o wasze sedy. Jeżeli stanie się jakiegoś maila nie wiem z kistona z metamaska. Skądkolwiek że utracisz swoje środki szybko zaktualizuj sedy czy coś takiego. To jest bujda to jest po prostu skam. Pamiętajcie żeby nigdy tego nie udostępniać. No i w kolejnym kroku pojawi się. Nasza fraza odzyskiwania składająca się z 24 słów. Także te co ważne te słowa musimy sobie zapisać. Ponieważ w kolejnym kroku portfel poprosi nas o. Potwierdzenie. O potwierdzenie tych słów kluczowych. O wpisanie ich do QM. To jest bardzo ważne że musicie je sobie zapisać.
Nie jest zalecane robienie zdjęcia. No bo jeżeli zrobicie zdjęcie telefonami. Telefon jest online. No to te sedy łatwo się mogą wydostać. Niektórzy z was jeszcze pewnie mają synchronizację do. Do chmury tych zdjęć. Także najlepiej od razu zapisać je sobie na karteczce. Wiadomo że to pochłania chwilę czasu. Ta konfiguracja ale wtedy będziecie mieli zabezpieczone. Wasze środki warto poświęcić chwilę. O to żeby mieć swoje kryptowaluty. Oczywiście bezpieczne. No i teraz po przepisaniu tej. Po wygenerowaniu tych słów kluczowych. Jak zwane. Wpisujecie sobie i potwierdzacie tutaj na portfelu. Przyciskiem konfirm. I w tym momencie wallet macie stworzone. Teraz w kolejnym kroku chciałem wam pokazać. Jak zaimportować sobie portfel. Można też użyć opcji import.
Oczywiście tutaj po lewej stronie tak jak widzicie. Single backup. W zależności ile ma portfel wasz seedów. Zazwyczaj powinien mieć 24. Najbezpieczniejsza wersja. Wpisujecie sobie waszą frazę odzyskiwania. Klikacie import wallet. No i oczywiście tutaj wyświetla wam się informacja. O tym o tym importzie że tworzy. Tworzy ten wasz portfel. Zobaczcie tutaj mamy coś takie jak. Kiston companion app. I tutaj mamy domyślnie dodane sieci. Tak jak widzicie są to. BTC, ETH, BCH, DASH, DOT, LTC, TRON, XRP. Oczywiście możemy sobie tutaj dodawać. Również inne rzeczy. Także pokażę wam za chwileczkę. Można jeszcze oczywiście. Synchronizować sobie. Nasz portfel sprzętowy. Z aplikacją Kiston. Która oczywiście jest dostępna. W Google Play i w App Store. Także tutaj jak najbardziej.
Można sobie to zrobić. Wchodzimy otwieramy w aplikacji. Naciskamy sobie display keyword code. I następnie klikamy bind. Na naszym telefonie. No i kod QR, który się wyświetla. Na portfelu Kiston. Skanujemy sobie. I potwierdzamy po zaskanowaniu. I mamy sparowane. I możemy sobie podglądać. Status środków na również na naszym telefonie. Ok. Zobaczmy sobie teraz. Jak w jaki sposób możemy. Możemy sobie podpiąć tutaj metamaska. Ja tutaj zakładanie metamaska pominę. Oczywiście w opisie pod filmem. Wszystkie linki tutaj do dokumentacji. Tego portfela. Jak zakładać nawet metamaska. Jak łączyć go z metamaskiem. To oczywiście będziecie mieli. Tylko pokrótce wam chciałem pokazać. Jak już macie stworzony generalnie portfel. Na metamasku. To w jaki sposób podpiąć sobie. I zabezpieczyć sobie tego metamaska.
Dodatkowo portfelem sprzętowym. Tutaj jak widzicie. Wystarczy wejść w te trzy kreseczki w menu. Następnie klikamy sobie software wallet. Metamask DeFi Web 3. Następnie trzy kropeczki. Connect software wallet. Wysiedli wam się ten kod QR. Który skanujecie oczywiście. Przez waszego metamaska. I teraz przechodzicie tutaj do metamaska. Klikacie sobie connect hardware wallet. Najpierw klikacie na tą ikonkę profilu. W prawym górnym rogu. Następnie connect hardware wallet. No i wybieramy sobie QR based. Następnie continue. I skanujemy sobie kamerą z naszego urządzenia. Z naszego komputera. Włonić się z naszego telefonu. Kod QR, który wygenerował się na naszym portfelu Kiston. Następnie pojawiają się konta do zaimportowania. Tutaj wybieramy sobie. Które chcemy zaimportować na portfel. Klikamy sobie unlock. No i skanujemy.
No i po tym jak naciśnięcie unlock. Mamy jak widzicie konto dodane. Pojawia się jako subkonto pod spodem. Jest to ja notacja w metamasku. Że jest to hardware wallet. Zabezpieczony jakby hardware wallet. I teraz jak przeprowadzić transakcje z użyciem tego portfela sprzętowego. To tak pokrótce wam pokażę. Tutaj wchodzimy sobie w. No akurat jesteśmy w sieci Ethereum. Klikamy sobie send. Następnie. Następnie ilość ETH. Wpisujemy sobie adres na jaki chcemy wysłać. Ilość ETH. Klikamy sobie next. Możemy sobie edytować jaki chcemy mieć gaz. Jakiego chcemy użyć. No może być na przykład tutaj low. Medium albo high. Jeżeli zależy nam na czasie. No to oczywiście możemy zapłacić wysokich gaz. Klikamy w advanced options.
No i tutaj ręcznie można również wpisać. Gaz na jakim poziomie ma być. Po ustawieniu tego klikamy. Sprawdzamy sobie tutaj jaką ilość ETH. Jaką ilość chcemy wysłać. Klikamy confirm. I teraz jak klikamy dalej. Wysietli wam się kod QR na metamasku. I ten kod QR skanujecie sobie. Skanujecie sobie histonem. W prawym górnym rogu tutaj jest taka ikonka. Scanuj kod QR. Jak widzicie tutaj skanujemy. No i teraz najfajniejsza funkcjonalność tego portfela. To co wspominałem na samym początku. Nie ma tzw. blind signingu. Tutaj wam wyskoczy teraz w tym momencie transakcja. Jak wygląda na przykład na ledgerze. Gdzie widzimy tylko początek adresu i koniec. A teraz kamerskie adresy smart kontraktów jak wiecie potrafią podrabiać ten początek i koniec.
W związku z tym nawet mając portfel sprzętowy moglibyśmy zostać oszukani. A tutaj zobaczcie sobie widzimy całość transakcji. Czyli z jakiego adresu wysyłamy. I na jaki adres wysyłamy. I to jest najważniejsza. Ta przewaga tego portfela. Nad portfelem sprzętowym typu ledger. Który ma bardzo malutki ten wysietlacz. I po prostu nie mieści się cały adres tej transakcji. Więc jeżeli adresy się zgadzają. No to oczywiście klikamy sobie sign. I następnie potwierdzamy hasłem. I zatwierdzamy przyciskiem dan. Możemy mieć hasła. Możemy również mieć dodany odcisk palca. I w ustawieniach też sobie ustawić żeby zlecywać nim transakcję. Na końcu zobaczcie. Nasza transakcja została po podpisaniu jednogłędna. Jest akurat Statue Spending. Trzeba czekać chwilę aż zostanie zrealizowana.
Co ciekawe na tym portfelu można również sobie przechowywać swoje i wyswietlać swoje NFT. Adresy NFT. Także to też oczywiście jest fajna funkcjonalność. Jeżeli ktoś z was ma NFT to jak najbardziej jest to fajna rzecz. Na mnie osobiście muszę przyznać, że ten portfel robi bardzo dobre wrażenie. Jeżeli chodzi o plusy to na pewno największym plusem jego to jest przede wszystkim ten wyświetlacz. Kodów QR to jest całkowicie offline. Czyli nie podłączamy go w żaden sposób do komputera. Więc jest to mega bezpieczne. Ekran 4 calowy robi robotę. Jest naprawdę to bardzo wygodne. I plus eliminujemy blind signing. Także moim osobistym subiektywnym zdaniem ten portfel ma sporo przewagi nad Ledgerem. Wreszcie nie jest to taka zabaweczka tylko konkretne urządzenie.
No i tutaj na koniec mam dla was no i tutaj muszę przyznać, że naprawdę jest to fajny sprzęt. Także ja ze swojej strony oczywiście będę używał tego portfela sprzętowego jak najbardziej. Jest bardzo wygodne naprawdę fajne urządzenie. To jest już takie urządzenie tej nowszej generacji typu Ledger Stax, który jeszcze nie jest dostępny. Niektórzy w prorderze zamawiali. No i cenowo to bardzo przyzwoicie to już wam pokażę. To jeżeli chodzi o urządzenia no to są dwie wersje jakby tego portfela. Zobaczymy. Jest wersja Pro, którą ja otrzymałem. I tutaj macie skaner odcisków palców. Dodatkową baterię plus tam ten taki bank na te baterie paluszki. Tutaj w tej wersji tańszej nie ma oczywiście tego. Więc nie ma skanera odcisków palców. Nie ma takiej dodatkowej baterii.
No i nie ma tego self destruct mechanizm. Czyli tego zabezpieczenia w przypadku gdybyście zgubili wallet i ktoś by chciał go schakować nie wiem wybierając się do jego środka. Ja jeszcze oczywiście otrzymałem ten tablet również. Także tutaj sobie swoje SSD zapisuję na tym jak najbardziej. No i ta niespodzianka, o której wam mówiłem to jest oczywiście kod rabatowy na zamówienie. Tutaj widzicie Kiston Pro jest w cenie 169 dolarów. Jeżeli chodzi o porównanie cenowo z tym kistonem Essential no to jak widzicie jego cena wynosi tutaj 119 tego tańszego, a tego 169. No ale tutaj jak już sobie dodacie go do koszyka i tutaj po dodaniu do koszyka tutaj możecie oczywiście jeszcze sobie dokupić inne rzeczy. Jak na przykład ten tablet tzw. LupeTui i tam inne gadżety. Klikamy sobie checkout.
Jest tutaj miejsce na kod rabatowy. Więc wpisujecie sobie kod tak jak moja nazwa użytkownika na Twitterze i w innych mediach społecznościowych czyli IT, podłoga tech, podłoga . pl. Klikacie sobie apply i zastosuj. No i macie 30 procent zniżki tutaj na zakup tego portfela. Udało się dogadać ten rabat na poziomie 30%. Także za 118 dolarów możecie mieć już tą wersję Pro czyli można powiedzieć, że stosując ten kod rabatowy możecie zakupić ten portfel Pro w cenie w zasadzie tej wersji essential czyli tej tańszej. Jeżeli chodzi o koszty wysyłki to już sobie zobaczymy jak to wygląda. Jeżeli chodzi o przesyłkę do Polski to jak widzicie przesyłka jest bezpłatna tej darmowej wersji od 7 do 15 dni roboczych sobie tutaj należy czekać. Wersja taka szybsza od 3 do 7 dni roboczych kosztuje 25 dolarów.
Oczywiście jeżeli się komuś spieszy to może wybrać a jeżeli komuś zależy na po prostu niższej cenie to zdecydowanie warto sobie poczekać i wybrać sobie tą tańszą opcję. Przestańcie z mojego linku żebyście dali znać, że jesteście ode mnie i wpisujcie. Pamiętajcie ten kod rabatowy. Wszystko oczywiście będzie w opisie pod filmem. Także dajcie znać koniecznie w komentarzu co sądzicie o tym portfelu. Dajcie znać czy w ogóle posiadacie portfel sprzętowy albo czy zamierzacie kupić. Nie będziecie nawet kupować to dajcie proszę was jakikolwiek komentarz tutaj dla zasięgów po to żeby algorytmy YouTube'a lepiej promowały moje filmy. Zostawcie oczywiście łapkę w górę jeżeli wam się podobało. Subskrybujcie kanał bo tak jak wspominałem w poprzednich filmach ponad 60% osób ogląda bez subskrypcji.
Także jeżeli ktoś z was jeszcze nie wbił suba to zostawcie koniecznie i ustawcie sobie dzwoneczek tak żeby nie przegapić żadnego materiału. W dzisiejszym odcinku ATTech testował dla was portfel sprzętowy. Także z mojej strony byłoby to wszystko. Dzięki za oglądanie, dzięki za obejrzenie materiału no i do usłyszenia w kolejnych materiałach. Cześć!.
Informujemy, że odwiedzając lub korzystając z naszego serwisu, wyrażasz zgodę aby nasz serwis lub serwisy naszych partnerów używały plików cookies do przechowywania informacji w celu dostarczenie lepszych, szybszych i bezpieczniejszych usług oraz w celach marketingowych.