TRANSKRYPCJA VIDEO
Dla tego filmu nie wygenerowano opisu.
Cześć, witaj w 168 odcinku mojego podcastu. Dzisiaj moim gościem będzie Wiesia Indeka i będzie to kolejny odcinek z serii WorldCampowej. Będziemy rozmawiali o takich praktycznych aspektach, czyli gdzie, kiedy i jak będzie wyglądał tegoroczny WorldCamp. Oczywiście na tegorocznym WorldCampie nie zabraknie również partnera mojego podcastu, czyli marki CyberFolks. Jeśli zobaczycie dużo żółtego koloru i stanowisko w kolorze żółtym, no to możecie być pewni, że to właśnie CyberFolks i ich stanowisko będzie można pogadać z ludźmi z CyberFolksa. A jeśli potrzebujecie domeny czy hostingu pod swojego WordPressa, to z kodem podcast macie 20% rabatu na usługę hostingu WordPress. I oczywiście zapraszam Was na stronę CyberFolks, gdzie na blogu znajdziecie też sporo ciekawych treści dotyczących nie tylko WordPressa. A teraz zapraszam Was do rozmowy z Wiesią.
Jest ze mną dzisiaj Wiesia Indeka, czyli jedna z organizatorek tegorocznego WorldCampa. To jest kolejny odcinek z tej WorldCampowej serii i dzisiaj z Wiesią porozmawiamy na temat takich praktycznych rzeczy związanych z konferencją. Spróbujemy przekonać tych jeszcze nie przekonanych do tego, aby dołączyli do konferencji, kupili bilet i spotkali się z nami w maju w Gliwicach, bo zarówno ja jak i Wiesia będziemy na tej konferencji. No ale zanim zaczniemy tematy typowo WorldCampowe, to Wiesia proszę, podaj z kilka słów o sobie, tak żeby nasi słuchacze mogli Cię poznać. Z Wordpresem jestem związana od 2016 roku i uczę się głównie samodzielnie.
Nie mam wykształcenia typowo informatycznego i to co robię z Wordpresem to jest korzystanie z większości Waszych, do Waszej pracy, czyli pracuję na gotowych motywach, po prostu sobie klikam. Oprócz tego organizuję razem z Kasią Aleszczyk Wordupy i teraz WorldCamp w Gliwicach. No właśnie i dzisiaj spotkaliśmy się po to, aby powiedzieć trochę więcej na temat WorldCampa. Jeśli jeszcze nie wiecie czym jest WorldCamp, to WorldCamp to są takie ogólnoświatowe konferencje, które skupiają ludzi pracujących z Wordpresem, skupionych gdzieś tam wokół Wordpresa, wokół całego tego ekosystemu. No i WorldCamp jest to taka konferencja organizowana zwykle raz do roku, na którą zjeżdża się można powiedzieć cała Polska i ludzie Wordpresa z całej Polski przyjeżdżają w jedno miejsce w tym roku. Spotykamy się w Gliwicach.
I gdybyś powiedziała kilka słów na temat takiej dokładniejszej lokalizacji, gdzie się spotykamy i jak to będzie wyglądało, kiedy przede wszystkim ta konferencja będzie? Tak jak powiedziałeś, w tym roku spotykamy się w Gliwicach, na Śląsku. To będzie chyba najbardziej wysunięte miejsce na południe Polski z naszej Wordcampowej mapy. Zapraszamy 12, 13 i 14 maja, czyli piątek, sobota, niedziela. I całość będzie w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Politechniki Śląskiej. No a middle party i before party i middle party będą w innym miejscu. Ale też niedaleko. Czyli spotykamy się na uczelni. No w historii WordCampów to chyba nie będzie pierwsza uczelnia, bo z tego co pamiętam to chyba w Warszawie. WordCamp był też na jakiejś uczelni, bo kojarzą mi się takie właśnie typowo uczelniane wnętrza.
Okej, wiemy już gdzie się spotykamy, kiedy się spotykamy. Pytanie dla kogo jest ta konferencja? Bo WordCamp, wiadomo WordPress i tak dalej. No ale jeśli ktoś nigdy nie był, no to może pomyśleć, że to jest konferencja. Dla programistów na przykład, którzy piszą wtyczki, motywy i tak dalej i są turbo zaawansowanymi ludźmi jeśli chodzi o WordPressa. No a jak oboje wiemy tak zupełnie nie jest. Więc jeśli mogłabyś tym słuchaczom, którzy nigdy nie byli, przybliżyć dla kogo taka konferencja jest i kto powinien na nią przyjechać. Z własnego doświadczenia powiem, że ta konferencja jest dla wszystkich. Ja pierwszy raz przyjechałam na WordCamp w Lublinie. To było w 2016 roku, czyli dokładnie w tym samym roku, w którym odkryłam WordPressa.
WordCamp jest świętem WordPressa, a świętować może każdy. Maćku wspomniałeś o tym, że na pewno będą programiści, ale będą też osoby, które są mniej zaawansowane technologicznie. Moim zdaniem odnaleźć tam się może każdy, kto ma cokolwiek wspólnego z WordPressem. Bo zarówno osoby, które programują, jak i te osoby, które korzystają z pracy programistów. Osoby, które chcą współtworzyć treści. Marketingowcy, seowcy. Tak naprawdę przekrój jest ogromny. No tak, tu zdecydowanie się zgadzam i w moim odczuciu, to jest oczywiście moje subiektywne odczucie niepoparte niczym, to WordCamp w Łodzi, chyba trzy lata temu, ten ostatni WordCamp, który był w Łodzi, bo w Łodzi były dwa, był chyba taką edycją, gdzie zauważałem taki największy przekrój i taką sporą ilość ludzi związanych tak bardzo, bardzo luźne z WordPressem.
To nie byli programiści, nie byli to ludzie robiący na co dzień strony. Wielu blogerów było. Tak, dużo blogerów, dużo wirtualnych asystentek. Tak jak wspomniałeś, ludzie związani z SEO, z marketingiem, więc tematyka dosyć szeroka. A patrząc też na ścieżki tegorocznego WordCampa i to wszystko, co gdzieś tam komunikujecie już w mediach społecznościowych, no to na pewno będzie ciekawiej i na pewno będzie dużo tematów, nie tylko dla ludzi, którzy gdzieś tam siedzą w kodzie, czy stawiają te strony na co dzień. I tutaj kolejne pytanie, jak się załapać na taką konferencję? No bo konferencja jest biletowana. Ile te bilety kosztują, czy jeszcze są dostępne? Bo z tego co widziałem, to już ta pierwsza pula, która się pojawiła, zniknęła i można ewentualnie dołączyć online.
Jak to wygląda w praktyce? Tak, dokładnie tak jest. Konferencja jest biletowana. Mamy po prostu ograniczoną salę, mamy 400 miejsc. No i wiecie, no jeśli się nie kupi tych biletów, to nie będzie absolutnie żadnego innego sposobu, żeby je zdobyć. Ta pula to są też bilety dla prelegentów i dla wolontariuszy. Prelegenci i wolontariuszy mają te bilety za darmo, ale tak czy inaczej zakupić je muszą. Po prostu kupują je w cenie 0 złotych zamiast 200 złotych. Jeżeli ktoś wie, że na 100% już teraz, że nie może fizycznie się pojawić w Gliwicach, to wtedy jest możliwość, żeby uczestniczyć w ścieżkach w sposób zdalny. Taki bilet kosztuje 48 złotych i one są dostępne.
Natomiast te bilety na konferencję stacjonarną, tak jak Maćku już mówiłeś, pierwsza pula nam poszła w całości. Ponad połowa biletów wszystkich w ogóle jest już wyprzedana. Tak że jeśli macie ochotę, jeśli myślicie o tym, tylko się wahacie, to kupcie, bo jeżeli zabraknie, to naprawdę nie będziemy w stanie zrobić żadnego wyjątku. Tutaj nie przeskoczymy na pewno ograniczeń takich fizycznych, jak pojemność sali czy pewnie jakieś tam choćby względy bezpieczeństwa, że więcej niż ileś tam osób do danej sali nie upchniemy, nie mówiąc. Tak że jeśli chcecie się załapać, to nie czekajcie z zakupem biletu.
Myślę, że ta cena 200 złotych, jak za tego typu konferencję, to jest absolutnie śmieszna cena, bo patrząc nawet na jednodniowe konferencje, gdzieś tam takie typowo ze świata IT, to zwykle tam te ceny są albo bliżej 1000 złotych, albo już są to kwoty takie 4-cyfrowe, liczone w tysiącach, więc tutaj ta cena jest absolutnie śmieszna i to, co chyba też mówiliśmy w podcaście z Maćkiem Swobodą, to na tej konferencji nikt nie zarabia.
Jest to robione przez społeczność, dla społeczności i myślę, że to jest też bardzo duża siła tej konferencji, że jest też taka równość pomiędzy uczestnikami, to znaczy niezależnie, czy jesteś prelegentem, sponsorem, uczestnikiem, który jeździ od 10 lat na World Campy, czy uczestnikiem, który zainstalował 3 dni temu WordPressa i przyjechał na konferencję, to wszyscy są równi, możesz zawsze z każdym pogadać, dopytać, poradzić się i myślę, że to jest najcenniejsze w całej tej konferencji, oczywiście tego nie doświadczycie, oglądając gdzieś tam stream z konferencji, no jeśli nie możecie fizycznie być w Gliwicach, no to dobre i to, ale ja również zachęcam, aby być osobiście, bo to jednak jest bezcenne doświadczenie.
Jak będzie wyglądała baza hotelowa? Czy mamy tutaj jakiś oficjalny hotel, jeden powiedzmy, czy kilka, które mają jakiś taki partnerski układ, gdzie możemy mieć np. nocleg w nieco lepszej cenie? Tak było choćby rok temu w Warszawie, gdzie hotel, w którym mogliśmy się zatrzymać, miał jakiś tam powiedzmy specjalny pakiet preferencyjny dla uczestników konferencji. Jak to będzie wyglądało w tym roku? W tym roku wygląda to podobnie, chociaż troszkę inaczej. To znaczy wszystkie zajęcia, jakie będziemy mieli, będą w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Politechniki Śląskiej. I to jest centrum, które jest otoczone parkiem i akademikami. Ponieważ jest maj, akademiki wszystkie są zajęte. Najbliższe hotele są w odległości kilku, kilkunastu minut spacerem. I tam rozmawialiśmy z menadżerami tych hoteli, mamy specjalne oferty dla nas i te oferty są zamieszczone na stronie internetowej.
Także możecie na naszą stronę wejść, gliwice worldcamp. org i tam sobie tego poszukać. To, na co bym chciała zwrócić uwagę, to jest hotel Sylvia. To myślę, że może być ciekawa opcja dla osób, które chciałyby być jak najbliżej middle party. Ponieważ w tym hotelu to jest jeden budynek, który ma oprócz hotelu restaurację, w której będziemy chcieli podziękować naszym prelegentom i wolontariuszom i tam zapraszamy ich na obiad. A potem was wszystkich już na middle party. I to wszystko jest w jednym miejscu. Poza tym te wszystkie miejsca, o których piszemy, one są również w odległości kilku, kilkunastu minut spacerem od rynku, od palmiarni, od różnych innych fajnych, ciekawych miejsc, na które można się przejść po prostu i zobaczyć.
No tak, faktycznie ja Gliwic praktycznie nie znam, bo albo byłem gdzieś tam przejazdem, albo ostatnio byłem choćby na Word Upie w takim miejscu jak Dobry Zbier, który będzie też lokalizacją na before party z tego co wiem. Ale z tego co patrzyłem właśnie na stronie, to wszystkie te miejsca są w miarę blisko, także nawet Ubera nie trzeba będzie brać czy jakiegoś innego środka transportu, żeby się przemieszczać pomiędzy tymi lokalizacjami, bo to jest wszystko dosyć blisko. No biorąc pod uwagę, że to będzie połowa maja, no to zakładam, że też będzie super pogoda i idealne warunki do tego, aby zobaczyć kawałek miasta. No Gliwice są super, naprawdę, warto jest przyjechać chociaż sobie troszkę wcześniej, albo może trochę dłużej zostać i pozwiedzać. Będziemy mieli taką małą ściągę dla Was.
Znaczy na stronie internetowej już jest artykuł, pięć miejsc, które warto zobaczyć w Gliwicach, ale oprócz tego jeszcze byłam ostatnio na Wernisażu i zachwyciłam się pracą tegorocznej maturzystki Oliwi Igi, która kończy teraz technikum reklamy. Ona zrobiła grafikę Gliwicę jej oczami. Przepiękna, znaczy ja ją mam tutaj, tak mogę Wam lub tak tylko, tak dla zachęty, jest naprawdę niesamowita. I to jest też fajna ściąga na to, co można zobaczyć i na co zwrócić uwagę. No brzmi to wszystko świetnie. Oczywiście pomiędzy tym wszystkim są jeszcze takie dwa mocne punkty, o których jeszcze chyba nie mówiliśmy, to znaczy i middle party i before party.
Before będzie między piątkiem a sobotą, a middle między sobotą a niedzielą i to też jest super miejsce do tego, aby się spotkać, powymieniać jakimiś doświadczeniami, pomysłami, informacjami itd. , no bo wiadomo konferencja, przerwy przy ekspresie do kawy itd. , ale zwykle to wygląda tak, że potem na tej imprezie można już w takiej całkiem luźnej atmosferze również powymieniać te swoje doświadczenia, pogadać z ludźmi, gdzieś tam uprawiać trochę networkingu i poznać przede wszystkim tych ludzi związanych z Wordpresem. Więc jeśli jeszcze byś parę słów na ten temat powiedziała, gdzie będzie zarówno jedna jak i druga impreza i o czym należy pamiętać oczywiście, żeby tam się odnaleźć na tej imprezie. Pierwsza impreza, czyli before party, ona będzie pomiędzy pierwszym a drugim dniem konferencji, czyli między poniem piątkiem a sobotą. I tam zapraszamy, zapraszamy każdego.
Wstęp jest wolny, jeżeli będziecie mieli ochotę czegoś się napić, coś zjeść, to mamy już to przetestowane, bo ostatni WordApps jest, ja tam właśnie był. No więc tutaj po prostu się spotykamy. Mamy, są naprawdę przesympatyczni ci właściciele, mamy tak uzgodnione, że najpierw ta muzyka będzie troszkę ciszej, żebyśmy mogli sobie porozmawiać na spokojnie, bo czasami jest tak zresztą na innych imprezach właśnie tego typu, było tak, że no nie dało się. Człowiek stał z tym kiwem w ręce i praktycznie nie słyszał co mówi do niego inna osoba.
Dlatego myśmy już na to zwrócili uwagę już przy WordAppie i powiedzieli nam, że nie ma problemu, że właśnie tam, gdzie będą jakieś ławeczki, czy takie miejsca, to będzie troszeczkę ciszej, a później w miarę tego, jak będzie ta impreza się rozwijała, to muzyka może być głośniejsza, mogą niektóre głośniki być wyłączone na początku, później załączone, tak że będzie super. Będzie super, naprawdę miejscówka jest fantastyczna, jest takim klimatem i ma kilka wyjść na tarasy, są dwa tarasy z tyłu, jeden z przodu, tak że mamy nadzieję, że będzie super pogoda i będziemy mogli podziwiać niebo takie graźdźiste, powiedzmy średnio, jak to na Śląsku. Natomiast drugiego dnia będzie middle party i to będzie już w tym miejscu, o którym wspomniałam, tam gdzie jest Hotel Sylvia.
I tam z kolei, co jest bardzo ważne, to żebyście wszyscy wzięli ze sobą identyfikatory, ponieważ będzie pan sobie stał ochroniarz przed wejściem i wstęp jest tylko dla nas na podstawie identyfikatoru. To nie będzie tak, że my będziemy sprawdzać i przymkniemy oko z litości. Nie ma litości. Trzeba mieć identyfikator, bo się inaczej nie wejdzie. A jak już się wejdzie z identyfikatorem, to wtedy do wolontariuszy się uderza, to będzie zresztą wszystko napisane też i dostanie się kupon na to, żeby można sobie było ten kupon przy barze wymienić na coś dobrego. No tak, czyli musimy zapamiętać dwie rzeczy. B4 w Dobry Zbirt, zresztą potwierdzam, to jest super miejscówka.
Ostatnio byłem tam na Word Upie, na którym miałem okazję być prelegentem, więc zarówno z punktu widzenia sceny i osoby, która coś prezentuje, jak i z punktu widzenia kogoś, kto oglądał inne prezentacje, miejsce jest naprawdę świetne. No a na Middle Party pamiętamy o tym, żeby zabrać identyfikator. No i przy wyborze hotelu również myślę, że można się tym kierować, bo to też jest bardzo fajna opcja, jeśli mamy tam piętro wyżej czy pięć pięter wyżej pokój, do którego możemy sobie po takiej imprezie pójść, czy zejść na taką imprezę z tego pokoju, to jest na pewno z praktycznego punktu widzenia bardzo fajna opcja. I pewna nowość, która jeszcze jest na tegorocznym Word Campie, o której jeszcze nie mówiliśmy, to są mastermindy.
To jest taka zupełnie nowość, a tego jeszcze nie było, jeśli mogłabyś o tym opowiedzieć trochę. Tak, no więc powiem jak zaplanowaliśmy ten Word Camp, bo pomysłów mieliśmy naprawdę bardzo dużo i te trzy dni to było stanowczo za mało czasu. Tak sobie pomyśleliśmy, że tak tydzień to byłoby, dalibyśmy radę wtedy upchnąć wszystko, co chcieliśmy. Musieliśmy z pewnych rzeczy zrezygnować, a te najfajniejsze wzięliśmy. I będzie to wyglądało tak. Pierwszy dzień będzie kontributor przez cały dzień. Wszystko będzie w tym centrum edukacyjno-konferencyjnym. Później będzie before party, potem mamy sobotę. Jeżeli ktoś przyjedzie w piątek rano bądź w sobotę, to najpierw udaje się do rejestracji, do rejestracji do recepcji może bardziej, bo rejestracja to tak bardziej u lekarza.
No ale przy wejściu w każdym razie i dostaniemy to, co jest dla nas niezbędne. Czyli będzie to koszulka w kolorze, który sobie wcześniej wybraliście, czyli biała, niebieska albo granetowa. I ta koszulka jest potrzebna realnie do założenia, do zdjęcia. Będziemy mieć grupowe zdjęcie nasze. I ta koszulka tam będzie właśnie na człowieku oczywiście potrzebna. Druga rzecz to jest ten identyfikator, który będzie dla naszym biletem wstępu w ogóle na middle party. No i identyfikator też służy do takiego czegoś, że my w tej naszej społeczności WordPressa jesteśmy ze sobą na ty. Jeśli się ma identyfikator z imieniem, to łatwiej też jest do siebie zwracać. Poza tym, jeżeli ktoś ma sclerozy, taką jak na przykład ja, to łatwiej też jest. . .
Maciek, ciebie już zapamiętam. Ciebie już znam. Ale niektórych ludzi naprawdę. . . Przekro mi bardzo, ale przydają się te identyfikatory. Naprawdę się bardzo przydają. I trzecią rzeczą, którą dostaniecie, to jest certyfikat, że z pieniędzy, które zapłacicie za bilet wstępu, zostaje zasadzone wasze drzewo. Te drzewa na chwilę obecną, mamy potwierdzony termin. Będziemy je sadzić 13 kwietnia w Lewinie Kłockim. Będzie z tego też oczywiście cały reportaż. I właściwie na tym to byłoby tyle, bo zdecydowaliśmy się, że nie będziemy dawać gadżetów, które. . . No owszem, wita się z uśmiechem, albo długopis, kubek czy jakiś tam breloczek. Tylko dajemy tylko te rzeczy, które są dla nas niezbędne.
Natomiast będzie obok jeszcze taki specjalny stolik, na którym będą właśnie takie przypinki, jak ja tutaj mam, jakieś naklejki, długopisy. To, co będziecie mieli ochotę w takim kolorze, jakim będziecie mieli ochotę, podchodzicie i bierzecie. Gadżetów będzie na stoiskach sponsorów. Ok, czyli podsumowując, gadżety jak najbardziej będą dla tych, którzy lubią i nie wyobrażają sobie konferencji i powrotu z konferencji bez torby wypełnianej gadżetami. Ale z drugiej strony też gdzieś tam dbamy o to, żeby nie zaśmiecać środowiska jakimiś tam zbędnymi rzeczami, które rzucimy w kąt po takiej konferencji. Dokładnie. No i potem jeszcze ta sobota. Właśnie, przepraszam, że tak ci przerywam, ale naprawdę mi się podoba to wszystko. W sobotę będziemy mieli i ścieżki, na których będą prelekcje.
Te prelekcje będą w takim systemie TEDxowym, czyli będą trwały 18 minut i będzie ten czas dopilnowany. Oraz będą też warsztaty równolegle. Co do prelegentów, to chciałabym jeszcze tylko zaznaczyć, że mamy nabór na prelegentów. Otwarty jest do 7 kwietnia, do godziny 23. 59. Po tym czasie nabór się zamyka, natomiast w okolicach 10 kwietnia możecie spodziewać się już w pełnej agendy. Dalej mamy z soboty na niedzielę middle party, tam już gdzie mówiłam w tym Mardi Gras, tam też będą niespodzianki dla nas, będzie fajnie. A później w niedzielę będzie też ścieżka z prelekcjami oraz będzie moderowany mastermind. Jak to będzie wyglądało? Tematem przewodnim będzie oczywiście WordPress.
Najlepiej będzie, jeśli ktoś, kto będzie chciał uczestniczyć w tym, żeby już mieć ten swój taki problem czy zagadnienie, o którym chciałoby się porozmawiać, żeby już mieć to przygotowane. Będziemy podzieleni na grupy i tak jak to przebiega w mastermindzie, będziemy mogli się dzielić pomysłami, będziemy mogli wspierać innych i będziemy mogli czerpać od innych też. Jest to naprawdę bardzo ubogacająca opcja nauki, jeżeli tak mogłabym powiedzieć, może bardziej rozwoju, bardzo taka inspirująca, bo jeżeli ja mam jakiś problem i ja z czymś idę, odpowiadają mi na to inni ludzie. Tacy, którzy może mają takie doświadczenie jak ja, mogą mieć doświadczenie większe albo nie muszą mieć tego doświadczenia wcale, bo mogą po prostu popatrzeć na ten problem z punktu widzenia swojej branży z zupełnie innej strony.
I to jest fajna rzecz. Chcieliśmy to wprowadzić, bo pierwszy raz takie coś w ogóle będzie w Polsce i chcieliśmy to wprowadzić na nasz grunt, na naszej społeczności. Myślę, że jest to super opcja. Właśnie nie mam doświadczeń z takimi jednodniowymi, szybkimi mastermindami, natomiast byłem kiedyś w tej grupie mastermindowej z jakiegoś kursu online i faktycznie to, co mówisz, te różne punkty widzenia, różne spojrzenia, różne doświadczenia tych ludzi, czasem pozwalają rozwiązać jakiś problem, który wydawał nam się nie do rozwiązania w kilku prostych krokach, bo właśnie ktoś podrzuci jakieś fajne rozwiązanie, ktoś zwróci uwagę na jakiś tam inny aspekt danego problemu i potem wszystko nagle staje się jasne.
Podsumowując całą naszą rozmowę, to wydaje mi się, że nie może Was tam zabraknąć, jeśli tylko macie taką możliwość. To nie pytam nawet, czy chcecie, bo myślę, że po naszej rozmowie chcecie przyjechać, ale jeśli macie taką możliwość, kalendarz Was puszcza, odległości itd. Was puszczają, nie jest to żadna przeszkoda. No to mam nadzieję, że widzimy się w maju w Lvivicach. Będę na pewno ja, będzie Wiesia i całe mnóstwo innych ludzi, którzy są skupieni wokół WordPressa, nie tylko programistycznie, technicznie, technologicznie, ale też jako użytkownicy, jako osoby gdzieś tam, które mają biznesy wokół WordPressa, także nieważne na jakie tematy będziecie chcieli porozmawiać, na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie wymieni z Wami jakieś swoje doświadczenia, wiedzy itd.
I tak jak mówiłem, wszyscy są tam na takich bardzo partnerskich zasadach, na takiej zasadzie równości, że nieważne, czy jesteś prelegantem, właścicielem dużej firmy programistycznej, czy może robisz pierwsze kroki w WordPressie, możesz do każdego zagadać, zapytać, wymienić jakieś doświadczenia. Wiesia, Tobie bardzo dziękuję i oczywiście jeszcze ostatnie pytanie, gdzie można Cię znaleźć, jeśli ktoś albo chciałby się skontaktować z Tobą przed konferencją i dopytać o coś, albo już bezpośrednio gdzieś tam na konferencji. Jak to najlepiej zrobić? Na konferencji myślę będę widoczna, bo ja będę miała pomarańczową koszulkę. Uczestnicy będą mieli te koszulki w takich kolorach, w jakich sobie to wybiorą, czyli białe, niebieskie albo granatowe. Natomiast organizatorzy i wolontariusze będą te koszulki mieli pomarańczowe po to właśnie, żeby się wyróżnić, żebyśmy byli łatwo dostępni.
Jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek pytania, zapraszam, przyjdźcie. Jeśli jesteście pierwszy raz, przyjdźcie się przywitać. I także ja będę miała taką pieczę nad prelegentami. Na pewno będzie dobrze, także tu nie ma się o co martwić. Wiesia, dziękuję Ci bardzo za podzielenie się tymi wszystkimi informacjami dotyczącymi zarówno samej konferencji, jak i takimi praktycznymi aspektami. Jak trafić i jak znaleźć choćby Ciebie właśnie, czy innych organizatorów, bo tak jak wspomniałaś, będziecie się wyróżniać kolorem koszulek.
No i nie pozostaje nic innego jak zaprosić Was na jeszcze jeden odcinek WordCampowy właśnie z Tomkiem Lachem, będziemy rozmawiać na temat tego, czym jest Contributor Day i jak możecie się włączyć w Wordpressa, w całą tą społeczność, jak możecie przyłożyć jakąś taką swoją małą cegiełkę do rozwoju tego naszego ulubionego systemu. A ja Ci bardzo dziękuję i żegnam się z Wami do kolejnego odcinka. Cześć!.